O nas

Od ponad 25 lat sprawiamy, że świat staje się jaśniejszy oferując klientom na całym świecie nowoczesne rozwiązania w dziedzinie oświetlenia.

Oświetlenie jest dla nas wszystkim. I dla nas wszystkich.

Jesteśmy uznanym i cenionym producentem działającym w branży elektrotechnicznej od 1997r. Od zawsze chcieliśmy, aby świat był jaśniejszy oferując nowoczesne i przełomowe rozwiązania w dziedzinie oświetlenia, które poprawiają jakość życia milionom ludzi na całym świecie.

Wyróżnia nas jakość.
ISO 9001:2015

Od zawsze dążymy do tworzenia najlepszych rozwiązań w branży oświetleniowej ze szczególnym naciskiem na najwyższą jakość wykonania, bezpieczeństwo korzystania i funkcjonalność. Jakość jest ważna dla naszych klientów. W efekcie jest zatem najważniejsza dla nas.

Lokalna firma.
Globalny zasięg.

Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną, rodzinną firmą skupiającą utalentowanych innowatorów i twórców. Jesteśmy trendsetterami odpowiadającymi na wymagania rynku, a każda nasza idea i produkt powstają na terenie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Czechowicach-Dziedzicach. Zawsze wyglądamy poza horyzont i jesteśmy gotowi na wyzwania jutra.

Zostaliśmy uznani przez naszych klientów i partnerów.

Otrzymaliśmy wiele nagród za nasze produkty i działalność firmy.
Tu przedstawiamy kilka z nich.

Nasza historia

Tyle się wydarzyło, a to dopiero początek.

1997

Powstaje Firma SKOFF, założona przez inż. Krzysztofa Skibę. Siedzibą firmy staje się ul. Legionów 243A w Czechowicach-Dziedzicach. Miejsce o tyle historyczne, że tam, w wynajętych pomieszczeniach, w 1997 roku rozpoczęła swą działalność Spółka SKOFF. Aktywność firmy miała się koncentrować na branży elektrotechnicznej. Początkowo działalność SKOFF opierała się na produkowaniu transformatorów (osprzętu elektronicznego) przeznaczonych do opraw oświetleniowych ze źródłem halogenowym oraz takich opraw z zastosowaniem do mebli.

2004 – 2006

W miarę rozwoju technologii oświetleniowej na świecie, SKOFF rozwinął swoją ofertę produktów oświetleniowych o oprawy CLIP LED. Produkt ten przeznaczony był do mebli, a źródło światła bazowało na nowoczesnej i jeszcze trudno dostępnej technologii LED.

Dwa lata później Spółka SKOFF, jako producent-pionier technologii LED w Polsce, ruszyła z ofertą serii opraw Music Line, bazujących na technologii LED. SKOFF jako pierwszy przedstawił serię produktów przeznaczonych do oświetlania miejsc, trochę zapomnianych, a mianowicie ciągów komunikacyjnych (przy podłodze), schodów, podstopnic. W głównej mierze ta seria opraw oświetleniowych rozsławiła markę SKOFF na polskim rynku. Umożliwiła także wyjście naprzeciw oczekiwaniom rynków zagranicznych. 2006 rok był rokiem przełomowym dla Firmy, który zapowiadał wiele zmian w dotychczasowej działalności.

Głównym założeniem dla SKOFF było dostarczać klientom produkty systemowe, czyli nie tylko oświetlenie, ale również niezbędny osprzęt elektroniczny. Nowa grupa produktów oświetleniowych LED wymagała dostosowania odpowiedniego osprzętu w postaci zasilaczy, które również znalazły się w ofercie SKOFF.

2009

W styczniu 2009 roku następuje kolejny etap rozwoju Firmy. siedziba SKOFF zmienia się. Przeprowadzka nie była odległa – bo pod adres Legionów 243D, ale już do własnego budynku. Nowa siedziba Firmy, wzbogacona nie tylko o część Administracyjną, ale przede wszystkim o nowoczesną halę produkcyjną połączoną z Magazynami, otwarła nowy rozdział SKOFF’a. Nowa siedziba to nowe możliwości. Zwiększył się potencjał Firmy, ale także oczekiwania wobec Producenta.

W tym samych roku oferta produktów powiększyła się o nową oprawę oświetleniową LED przeznaczoną do zabudowy w meblach kuchennych. Była to odpowiedź na nowe trendy w przemyśle meblarskim i architekturze wnętrz. Minimalizm, prostota i wysoka jakość – na te aspekty SKOFF kładzie od lat największy nacisk.

2011

Poszukując nowych wyzwań w świecie oświetlenia SKOFF wprowadza na rynek gamę nowoczesnych lamp oświetleniowych MODERNO i MODERNO ELISSE. Tradycyjnie już produkcja została oparta na technologii LED.

2021

24-letnia obecność na rynku, a wraz z tym bogate doświadczenie w świecie oświetlenia sprawia, że marka SKOFF jest dziś znana i ceniona nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Innowacyjne projekty, wykorzystanie szlachetnych i sprawdzonych już materiałów oraz nowoczesna technika produkcji i jej kontroli sprawia, że wyroby SKOFF cechują się wysoką jakością i ponadczasowym wyglądem.

SKOFF Design
Nasz unikalny pomysł.

Produkty sygnowane znakiem SKOFF DESIGN zostały w całości zaprojektowane nie naruszając przy tym praw do wzorów przemysłowych osób trzecich. Naszą ideą jest nadawanie formy w postaci produktu końcowego własnym pomysłom, nie naśladując przy tym innych.