Jeszcze kilka dni temu w związku z pandemią koronawirusa większość czasu przebywaliśmy w pomieszczeniach.

W tym okresie każdy z nas docenił te chwile, kiedy można było spotkać się ze znajomymi na mieście, pójść z dzieckiem do parku lub wyjechać za granicę.

Po zniesieniu niektórych zakazów większość z nas ruszyła na długo oczekiwany spacer. Jak wiemy aktywność fizyczna sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu. Słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. A pamiętasz te ciepłe wieczory w oświetleniu lamp ulicznych?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu lampy uliczne oświetlały w większości przestrzenie jezdni, zapewniając bezpieczeństwo poruszającym się po niej. Dopiero później zwrócono uwagę na miejsca rekreacyjne, potrzeby spacerowiczów i rowerzystów. Zaczęliśmy oświetlać chodniki, parki, osiedla, centra miasta i skwery. Przybrały na znaczeniu również walory estetyczne nie tylko oprawy, ale i samego światła. Kiedyś byliśmy przyzwyczajeni do standardowych lamp, które rzucały ciepłe, żółte światło. Teraz barwa światła jest dobierana do oczenia i przeznaczenia miejsca. Kiedy mówimy o oświetleniu ulicznym liczy się również praktyczność, energooszczędność i design.

Na co warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy oświetlenie uliczne?

Podstawowym kryterium jest przeznaczenie. W zależności od kategorii dróg, które mają być oświetlane, warto wybrać moc oprawy. W przypadku autostrad potrzebny jest znacznie większy strumień energii, mierzony w watach, niż w przypadku dróg osiedlowych lub parków. Nasze oprawy oświetleniowe dla małych i dużych miast są dostępne w różnych wariantach.

Kolejnym ważnym kryterium jest energooszczędność. W nowoczesnej technologii LED wykorzystywane są diody elektroluminescencyjne, które zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do innych oświetleniowych rozwiązań, a jednocześnie charakteryzują się długą żywotnością i wytrzymałością. Ma to ogromny wpływ na inwestycję.

Duże znaczenie ma elastyczność sterowania oświetleniem bez konieczności wymiany osprzętu. Oprawy oświetleniowe firmy SKOFF opierają się na protokole komunikacyjnym DALI, co pozwala na dowolną konfigurację oświetlenia pod kątem Twoich indywidualnych potrzeb.

Wytrzymałość – to podstawa. W naszym klimacie warunki, panujące na zewnątrz, czyli deszcz, mróz, a także wysokie temperatury, nie są sprzyjające względem oświetlenia ulicznego. Dlatego właśnie oświetlenie uliczne musi posiadać systemy chłodzenia. W przypadku oświetlenia firmy SKOFF linii iCity konstrukcja ma potrójny system chłodzenia, odbija promienie słoneczne i wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Nie możemy nie wspomnieć o ekologii. Oświetlenie LED pozwala ograniczyć emisję CO2 do atmosfery. Wybierając takie rozwiązanie – dbasz o środowisko!

Nie mniej ważne jest unikanie zanieczyszczenia światłem. Jest ono nie tylko uciążliwe, ale zakłóca również obserwację otoczenia. Coraz częściej jest to problem nie tylko dużych metropolii, ale również mniejszych miast.

Design oprawy ulicznej LED powinien tworzyć spójną przestrzeń z ulicami i budynkami lub podkreślać wyjątkowość ciekawych elementów otoczenia. Konstrukcja oprawy ICity posiada wyjątkowe wzornictwo i jest zgłoszona do ochrony patentowej.

Oprawy uliczne LED, które dostępne są w ofercie naszej firmy, spełniają wszystkie te standardy. Sprawdź.