Lekarze twierdzą, że ​​człowiek dotyka twarzy od 2000 do 5000 razy dziennie, czyli kilka razy na minutę. Inni specjaliści natomiast obalają taką teorię. Według niektórych badań rzeczywista liczba to około 20 razy w ciągu godziny.

Zakładając, że liczba ta jest bliska najniższym szacunkom, nadal narażamy się na wprowadzenie różnych bakterii i wirusów do naszego organizmu. W tym przypadku nawet naścienne włączniki światła mogą być źródłem niebezpieczeństwa, które przyczyni się do rozprzestrzeniania czynników zakaźnych.

Na szczęście istnieje obecnie wiele ekonomicznych, bezdotykowych technologii, które pozwalają na sterowanie oświetleniem. Wykrywają one ruch i światło zapala się bez dotykania włączników na ścianie. Pozwalają też na oszczędność energii podczas korzystania i minimalizację kosztów. Więcej na temat opraw LED z czujnikiem ruchu z linii Music Line znajdziesz na naszej stronie.

Przejrzyjmy się temu rozwiązaniu.

Przedsiębiorcy muszą przygotować się do nowych realiów, które będą obowiązywać w postpandemicznym świecie. Jak zapewnić bezpieczne środowisko pracy, jak umożliwić pracę zdalną niektórym pracownikom albo jak zarządzać zespołem tak, by w razie wykrycia zakażenia firma mogła nadal funkcjonować? Te kwestie niewątpliwie domagają się głębszej analizy. Nowe wzory bezpieczeństwa określają również inne wymagania, takie jak ograniczenie kontaktu z przedmiotami, które mogą być dotykane przez wszystkich pracowników w firmie i tym samym stanowić potencjalne zagrożenie. Zmiana systemów oświetleniowych w firmie to ważny krok w kierunku zmniejszenia ryzyka, zwłaszcza w sektorze publicznym i dużych firmach.

Ekonomia i oszczędność to kolejny ważny bodziec do zmian dla przedsiębiorców. Wszyscy dążymy do zminimalizowania stałych miesięcznych kosztów poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań w naszych domach i korzystania z odnawianych źródeł energii. Często jednak zapominamy wyłączyć światło w pokoju, z którego w danej chwili nie korzystamy. W firmie takie sytuacje są codziennością, zwłaszcza w pokojach łazienkowych i ciągach komunikacyjnych. Dobra wiadomość jest taka, że na rynku są już światła z czujnikiem ruchu, które rozwiązują ten problem. Jak zatem wybrać najlepszy produkt, który będzie optymalny pod względem bezpieczeństwa, kosztów, designu i ekologii?

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, innowacje są nastawione na ekorozwój. Firmy na całym świecie wprowadzają ekologiczne rozwiązania podczas produkcji. Twoja firma też może coś zmienić i dołożyć swoją cegiełkę do ochrony środowiska. Dzięki głęboko zakorzenionemu podejściu do ekologicznych rozwiązań i odpowiednim standardom, firma SKOFF już od ponad 20 lat wprowadza na rynek oświetlenia zarówno dla gospodarstw domowych, jak pomieszczeń komercyjnych. Elastyczność inteligentnych rozwiązań w projektach systemów oświetleniowych to korzystna propozycja dla firm i miast. Poznaj więcej szczegółów.

Wszyscy wiemy, że dobre samopoczucie korzystnie wpływa na nasze zdrowie i sprzyja lepszej odporności. Większość z nas w czasie pandemii przez wprowadzone ograniczenia przeżywa mniejszy lub większy stres.  Aby pracownik mógł być bardziej wydajny, kładzie się większy nacisk na nastrój pracowników, klientów, dostawców i partnerów biznesowych. W tym przypadku oświetlenie może również odgrywać kluczową rolę, zapewniając dobry humor i przyjazne otoczenie. Jeżeli chcesz zwiększyć atrakcyjność swojej firmy dla swoich klientów, sprawdź nasze rozwiązania na naszym blogu.

Jako świadomi ekologicznie obywatele świata wiemy, że wszyscy musimy stawić czoła wyzwaniom, zmienić nasze zachowania i podejście, abyśmy mogli powrócić do normalności. Każdy z nas musi być otwarty na potrzebne zmiany w zakresie automatyzacji, technologii bezdotykowych, zarządzania danych, elastyczności oraz większego nacisku na bezpieczeństwo, ponieważ te czynniki będą kształtować wiele decyzji w postpandemicznym świecie. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że każde zmiany niosą za sobą koszty. Zapewniamy, że będzie to inwestycja, która się opłaci. Panująca pandemia uczy nas po raz kolejny, że nie można oszczędzać na bezpieczeństwie, zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Sprawdź nasze oprawy z czujnikiem ruchu z linii Music Line i poznaj czym jest prawdziwe bezpieczeństwo i komfort.